Wydarzenia 2010/2011

 • DOROCZNE ZEBRANIE STAROSTÓW SEKCJI I LEKTORATÓW

10 czerwca 2011r. odbyło się spotkanie najaktywniejszych członków naszego Uniwersytetu. Z prezydium Zarządu spotkały się (same kobiety!) przedstawicielki sekcji i grup językowych. Można było ponarzekać, pochwalić się i podyskutować. A przy okazji zrobić wspólne zdjęcie (fot. T. Riemer).

Spotkanie starostów.jpg

Na zdjęciu (od lewej) stoją: Barbara Uptas, Ewa Podogrocka, Anna Jałmużny, Genowefa Płusa, Alina Wachowicz, Halina Miksa, Zofia Fiedorowicz, Urszula Portalewska, Krystyna Szafraniak, Maria Malec, Elżbieta Sikorska, Anna Jaskułowska; siedzą: Grażyna Muszyńska, Bronisława Kosmyk, Gabriela Patora Alicja Korytkowska, Brygida Butrymowicz, Sylwia Tarowska, Maria Świerkocka.

 • Życie jest piękne, życie jest śliczne, życie nastraja optymistycznie. To była przewodnia myśl koncertu, który chór wykonał w dniu 8.06.2011. na zakończenie roku akademickiego. Koleżanki i Koledzy przyjęli nas entuzjastycznie. Śpiewała cała sala. Wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Życzymy wspaniałych wakacji.

                                                         Zespól Sceniczny ŁUTW.

Wakacje - chór.jpg

 • WTORKOWA GRUPA GIMNASTYCZNA i prowadząca Janeczka Rynczarska z żalem żegnają się na 4 miesiące z gimnastyką w sali. Zdjęcie zrobiono na ostatnich zajęciach 31 maja 2011r.

Jest pomysł, by w wakacyjne czwartki, już od 9 czerwca chodzić z kijami po Parku Julianowskim. Spotykamy się o godz. 9.00 przy wejściu do Parku na rogu Biegańskiego i Zgierskiej.

Gimnastyka.jpg

 • Warsztaty Ekologiczne w Terenowej Stacji UŁ

19 maja uczestnicy Warsztatów Ekologicznych mieli zajęcia w terenie. Busem udaliśmy się do Tresty nad Zalewem Sulejowskim gdzie  Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego ma swoją stację badawczo-edukacyjną. Pracownicy naukowi UŁ pokazali nam swoje stanowiska badawcze i opowiedzieli o kierunkach prac związanych z ochroną czystości wody i  utrzymaniem różnorodności flory i fauny wodnej.

Pogoda nam dopisała, zobaczyliśmy piękne miejsce i praktyczne efekty prac naukowych. Bardzo nam odpowiada taka forma edukacji ekologicznej.

T. Riemer

W Galerii można obejrzeć zdjęcia wykonane przez Grażynę Wieteskę i Teresę Riemer.

 • 15 kwietnia 2011r odbyła się kolejna konferencja zorganizowana przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej. Ta miała tytuł „Być seniorem w województwie łódzkim". Przedstawicielkami ŁUTW były: Jadwiga Weigt i Teresa Riemer. Na konferencję złożyło się szereg uczonych referatów, z których należy zapamiętać dwa terminy (naukowe) ageizm (czytaj ejdżizm), który oznacza niechęć do ludzi starych oraz siwe tsunami, co też nie jest aprobatą wieku dojrzałego.
 • 31 marca 2011r. odbyła się konferencja „Uniwersytety Trzeciego Wieku w województwie łódzkim". Udział wzięło w niej 20 utw. ŁUTW reprezentowały Brygida Butrymowicz i Teresa Riemer.

Pani Prezes wygłosiła referat: „Seniorzy jako partnerzy w diagnozowaniu i organizowaniu środowiska lokalnego". Przedstawiono jeszcze kilka innych referatów a przedstawiciele obecnych utw przedstawili swój dorobek i problemy. Organizatorem konferencji było Regionalne Centrum Polityki Społecznej.

 • Chór w trasie koncertowej. Dziś 18.04.2011. wystąpiliśmy z Programem Wielkanocnym w D.P.S." Włókniarz". Sala pełna, nawet z obsługą auto-wizualną nagrywającą występ. Koncert bardzo podobał się mieszkańcom i  zaproszonym gościom. Owacjom i podziękowaniom nie było końca. Wszyscy byliśmy poruszeni panującą atmosferą. Była również herbatka z pysznymi babeczkami produkcji jednej z mieszkanek.

Wielkanoc 20112.jpg

 • Dzisiaj 13.04.2011 chór wystąpił z Programem Wielkanocnym dla słuchaczy ŁUTW. Śpiewaliśmy pieśni skomponowane w większości przez P. Iwonę Ejsmont. Wykonaliśmy także utwór naszej nieodżałowanej koleżanki pt: Modlitwa Joanny. Program został bardzo dobrze przyjęty z licznymi indywidualnymi podziękowaniami. Było nam bardzo miło

Wielkanoc 20111.jpg

 • Sekcja Sceniczna ŁUTW w pełnej wiosennej gali wystąpiła w dniu 11.04.2011 z Programem Wielkanocnym w Klubie Nauczyciela. Występ był bardzo oklaskiwany, bisowaliśmy. Dla nas była to również próba generalna.

 Wielkanoc w Klubie Nauczyciela1.jpg

 • Chór zdobywa fanów poza Łodzią. Zostaliśmy zaproszeni na rocznicowe obchody Koła Gospodyń w Lutomiersku. Wystąpiliśmy z kolorowym, radosnym programem pt: "Piosenki Cygańskie" Występ przyjęto bardzo serdecznie i zaproszono nas do stołów biesiadnych na smaczne "jedzonko".

Występ w Lutomiersku1.jpg

 • Sekcja Sceniczna ŁUTW tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia zapraszana jest przez różne gremia. Tym razem wystąpiliśmy przed emerytami Uniwersytetu Łódzkiego oraz w DPS "Włókniarz" Prezentowaliśmy program świąteczny, zawsze z tegorocznym przesłaniem naszej koleżanki: "Miłujcie się ludzie". Przyjmowani byliśmy niezwykle serdecznie, a występy nagradzano owacyjnymi brawami na stojąco.

Występ w DPS Włókniarz1.jpg

 Występ w DPS Włókniarz

 

Występ w Klubie Emerytów UŁ (2)1.jpg

Występ w Klubie Emerytów UŁ

 • Jak co roku, chór wystąpił z Bożonarodzeniowym koncertem dla słuchaczy.

Koncert odbył się 22 grudnia i jak zwykle zgromadził najwierniejszych słuchaczy, a pogoda nie była przyjazna.
Śpiewaliśmy najpiękniej jak umiemy: już to pastorałki, okolicznościowe piosenki i oczywiście kolędy, również z udziałem słuchaczy.
Prawdziwą niespodzianką była odśpiewana przez chór piękna kolęda "Miłujcie się" autorstwa naszej koleżanki Elżbiety Skałbani z muzyką p. Iwony Ejsmont. Było uroczyście, świątecznie i miło.
Zofia Fiedorowicz

Boże Narodzenie.jpg

 

 • "Relacja z uroczystości świątecznych"

WIGILIA 2010.jpg

Kolaż wykonała Halina Miksa

zdjęcia: Jadwiga Frankowska i Anetta Brzeska

piękne dekoracje wykonała Ewa Pietrzykowska wraz z mamą

 • Pan  MASAKATSU YOSHIDA,  nasz SENSEI,  dostał nagrodę MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

za szczególne zaangażowanie w pracę,  bogatą i prężną  działalność  oraz pasję z jaką przybliża Łodzianom kulturę Dalekiego Wschodu. Nagroda (pieniężna) została wręczona w październiku br.

 • Prezentujemy nasz dorobek i osiągnięcia

Wykład 6 października, pierwszy po wakacjach, miał niecodzienny charakter. Złożyły się nań: relacja z przebiegu projektu T.A.P.E., przedstawiona przez koordynatorkę Marię Srogosz oraz pokaz dorobku sekcji „japońskich". Dwie sekcje: Kultury Japońskiej oraz Języka i Kaligrafii Japońskiej zaprezentowały ich  starościny: Teresa Riemer-Rozmarynowska i Halina Miksa. Prezentację PP oraz folder sekcji uzupełniała wystawa zawierająca prace członków sekcji oraz ich prywatne japonica. Wystawę zaaranżowała Jadwiga Mnich przy współudziale wszystkich pasjonatek Japonii. Atrakcyjnym uzupełnieniem była obecność trzech zaprzyjaźnionych Japonek serwujących zieloną herbatę.

Kolaż z wystawy wykonała Halina Miksa.

kolaż(2)maly.jpg