Wydarzenia 2009/2010

 • A więc wakacje!
  9.06.2010 zakończyliśmy kolejny rok akademicki. Sekcja Sceniczna przedstawiła kolorowy, wesoły program pt. "Piosenka jest dobra na wszystko". Śpiewaliśmy piosenki pogodne, zachęcające do wędrówek po kraju i świecie. Niejednokrotnie w śpiewaniu towarzyszyła nam cała sala, co jest dla nas potwierdzeniem dobrego wyboru repertuaru.
  Takich rozśpiewanych wakacji spędzonych w kraju i poza jego granicami wszystkim Koleżankom i Kolegom życzy Sekcja Sceniczna ŁUTW. Do zobaczenia w październiku.
Nowy folder zakonczenie roku male.jpg
 • W dniu 9 maja 2010 roku słuchacze sekcji kulturoznawczej zostali zaproszeni przez naszego wykładowcę dr Łukasza Grzejszczaka do Muzeum Miasta Łodzi na ciekawy wykład pt. "W salonie i buduarze. Życie codzienne burżuazji łódzkiej XIX i XX wieku". Wykład prowadzony był w ramach obchodu jubileuszu 35 lecia Muzeum Miasta Łodzi.
  Integralną częścią wykładu było tematyczne zwiedzanie wnętrz pałacowych, po których oprowadzał nas również nasz wykładowca dr Łukasz Grzejszczak.
  Starościna sekcji kulturoznawczej
  Elżbieta Sikorska

kolaż  wyk. Halina Miksa

W MUZEUM MIASTA ŁODZI male.jpg

 • Łódzkie czary-mary

W maju 2010r. światło dzienne ujrzała książka adresowana do bez mała wszystkich tych,  którzy mogą nazwać siebie miłośnikami Łodzi.

Takiej książki o Łodzi jeszcze nie było, bo „Łódzkie czary-mary" to swoista propozycja literackiej podróży, podróży po naszym mieście w przestrzeni i czasie. Znajdziecie tutaj opowiadania i wiersze inspirujące czytelników do wypadów w plener, do poznania magicznych miejsc związanych z historią i tradycją Łodzi.

Miejsc magicznych, takich jak miejskie zaułki, budowle, parki, muzea, świątynie. Można przeczytać tutaj o Łodzi nowoczesnej oraz przenieść się do miasta sprzed 50, 100, a nawet 150 lat.

Książkę napisało 6 łodzianek działających przy Stowarzyszeniu Kobiety.lodz.pl.

Jedną z tych osób była nasza koleżanka Jola Jaśkiewicz, słuchaczka ŁUTW,  uczestniczka warsztatów literackich prowadzonych przez p. dr Beatę Śniecikowską, notabene redaktorkę tej książki.

 Informujemy, że do BUŁ-y trafiło już kilka egzemplarzy publikacji.

 Przyjemnego czytania życzą Państwu:

współautorka książki „Łódzkie czary-mary" Jola Jaśkiewicz i jej redaktorka Beata Śniecikowska

kolaż czry mary maly.jpg

Zamieszczone zdjęcia pochodzą ze spotkania autorskiego, które miało miejsce w Klubie Nauczyciela w Łodzi w dniu 31.05.2010r.

 • Sekcja Sceniczna nagrywała płytę w studiu Radia Łódź. Nagraliśmy hymn Gaudeamus, dwa hymny ŁUTW i utwór "Jesteśmy Kierowcami" autorstwa P. Anny Gałkiewicz. Przygotowała nas jak zwykle Iwonka Ejsmont, a doskonale wszystko zorganizowała Janeczka Kiwalska. Nagranie płyty w profesjonalnym studio to bardzo interesujące doświadczenie.

Ewa Gabryjelska

kolaż a.jpg

 

 • Dziś 8 kwietnia 2010 wystąpiliśmy z Koncertem Wielkanocnym w Domu Księży Emerytów. Nastrój był bardzo podniosły, bo śpiewaliśmy w pięknej kaplicy. Koncert bardzo się podobał i wniósł w uporządkowane życie księży, powiew wiosny. Dyrektor DKE (uroczy człowiek) serdecznie nam podziękował i zaprosił na letnie śpiewanie w ogrodzie, przy ognisku.
  Ewa Gabryjelska.

Wielkanoc w DKE.jpg

 •  Koncert Wielkanocny.
  To było naprawdę wydarzenie. 24 marca br. Chór wystąpił z Koncertem Wielkanocnym przed słuchaczami ŁUTW. Przez ostatnie miesiące bardzo pilnie pracowaliśmy pod kierunkiem Iwonki Ejsmont nad programem wg. scenariusza Janeczki Kiwalskiej. Teraz wiemy, że było warto. Tuż przed koncertem trema, potem koncentracja i występ. Jaki to był koncert? Według słuchaczy - piękny. Wielkie owacje na stojąco były dowodem uznania. A my szczęśliwi, że mogliśmy wystąpić przed taką publicznością. Dziękujemy.
  Tą drogą wszystkim Koleżankom i Kolegom życzymy Wesołych Świąt.
  Zespół Sceniczny ŁUTW

Koncert Wielkanocny na ŁUTW.jpg

 • Wkrótce Wielkanoc!
  W dniu 22.o3.2010 Sekcja Sceniczna wystąpiła w Domu Dziennego Pobytu Nr 2. Przedstawiliśmy już Koncert Wielkanocny. Wykonaliśmy utwory skomponowane  w większości przez P. Iwonę Ejsmont. Słowem bardzo zgrabnie powiązała nasza starościna Janina Kiwalska. Dostaliśmy duże brawa. Pani Kierownik w imieniu seniorów bardzo nam podziękowała i zapraszała z każdym następnym programem.
  Ewa Gabryjelska

Wielkanoc 2010.jpg

 •  Dzień Kobiet w DPS „Serce"
  „Jak miłe są wspomnienia" z takim programem słowno-muzycznym Sekcja Sceniczna naszego Uniwersytetu wystąpiła w DPS „Serce". Występ odbył się 9 marca br. z okazji Dnia Kobiet. Program został  bardzo dobrze przyjęty. Na twarzach pensjonariuszy widać było wzruszenie. Z pensjonariuszami tego Domu łączą nas szczególne więzi, bo właśnie tu przygotowujemy wszystkie nasze programy. Wielu pensjonariuszy uczestniczy w próbach i  niecierpliwie czeka na te poniedziałkowe spotkania z nami.

Dzień Kobiet.jpg,.jpg

 •  Biesiada literacka
  Słuchacze Warsztatów literackich ŁUTW otrzymali zaproszenie na X Biesiadę Literacką. W dniu 5 marca 2010r. o godz. 17.00 liczną grupą udaliśmy się do Klubu Lekarzy przy ul. Czerwonej 6. Przyjęto nas bardzo miło, a sympatycznym zaskoczeniem było spotkanie z innymi słuchaczami naszego Uniwersytetu - panią Anną Gałkiewicz i panią Grażyną Góralczyk. Program Biesiady był staranie opracowany przez panią Viceprezes Unii Polskich Pisarzy Lekarzy - Barbarę Szeffer - Marcinkowską. Odbył się konkurs literacki i Kabaretonik pod tytułem „Zajawka". Impreza odbywała się w pięknej scenerii kryształowe żyrandole, stoły zastawione słodyczami wśród kwiatów i świec.
  Ale najważniejsza była uczta duchowa. Prezentowane utwory były na bardzo wysokim poziomie. Treść wierszy najczęściej dotyczyła przemijania, filozoficznej zadumy, sensu wartości życia i pogodzenia się z tym, co nieuniknione. Konkurs wygrała pani doktor Krystyna Borysewicz - Charzyńska, która jest wykładowcą ŁUTW sekcji Biologiczno - Medycznej, jej wygrana jest więc podwójnym sukcesem. Gratulujemy. Bardzo się nam podobały wszystkie utwory, a szczególnie pani Joanny Czajkowskiej „40 lat jak 40 wagonów" i pani Barbary Szeffer - Marcinkowskiej  „Smuga cienia". Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
  Sprawozdanie sporządziła: Elżbieta Skałbania

Biesiada 3.jpg

Biesiada Literacka 1.jpg

 • Podziękowanie za użyczenie komputera

Podziękowanie za komputer.jpg

 • Film Tomasza Wolskiego pt. "Aktorzy" został nagrodzony Dyplomem Honorowym ŁUTW im. H. Kretz w czasie Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu".

 

 • Wycieczka do Muzeum Geologicznego.

  Dnia 03.12.09 odbyła się wycieczka do Muzeum Geologicznego. W muzeum znajdują się skały, minerały i skamieniałości z różnych zakątków świata. Muzeum udostępnia swoje zbiory od poniedziałku do piątku (w czwartek bezpłatnie) w godzinach od 9.00 do 16.00 ul Kopcińskiego 31.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć