TEATR CZYTANY – BAJKA ŁĄCZY POKOLENIA

W 2013r. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę" zorganizowało kolejną edycję konkursu „Seniorzy w akcji" dla aktywnych seniorów, właśnie takich jak my, słuchaczy uniwersytetu. Nasza grupa zwana „lektoratową" - ponieważ jesteśmy z wielu grup językowych - wzięła udział w konkursie i otrzymała fundusze na realizację projektu

Teatr czytany Ę.jpg

„TEATR CZYTANY – BAJKA ŁĄCZY POKOLENIA"

Koordynatorem projektu jest Wojciech Wachowicz i lektorka języka rosyjskiego Karolina Przytulska. Realizujemy go w siedzibie Międzypokoleniowego Domu „Bednarska" wraz z jego „lokatorami": dziećmi z Domu Dziecka, pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu oraz członkami Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę.

Z projektem wystartowaliśmy we wrześniu 2013r., a zakończymy go w czerwcu 2014r. Jak sam tytuł wskazuje, celem naszego projektu jest zmniejszenie dystansu dzielącego pokolenia. Pokazanie jak wspólna praca może połączyć pokolenia i dać radość dzieciom i seniorom ze wspólnego tworzenia bajki i teatru. W projekcie biorą udział trzy pokolenia ,a nawet cztery, ponieważ zaczęli dołączać również rodzice dzieci, na co dzień znajdujących się w Domu Dziecka.

Na warsztatach prowadzonych przez naszych słuchaczy wszyscy bawią się doskonale i konkurują między sobą o to, kto napisze lepszy tekst, kto ładniej namaluje obrazek, czyja koszulka najładniejsza, a przy tym zawiązują się „małe przyjaźnie" między dziećmi a seniorami. I to jest cel naszego projektu.

Zgodnie z założeniami zrealizowaliśmy 1/3 programu, ale jeszcze jest dużo pracy przed nami. Pracy, która daje nam sporo zadowolenia i satysfakcji. Liczymy na zakończenie projektu sukcesem, a także na jego dalszą kontynuację.