Języka i kaligrafii japońskiej

KALIGRAFIA.jpg

Harmonogram zajęć w  semestrze zimowym

Rok akad. 2021/2022

Sekcja

Prowadzący

i starosta

Miejsce spotkań

Dzień tygodnia

Godzina

Dzień w miesiącu

X

XI XII I

JĘZYKA I KALIGRAFII JAPOŃSKIEJ

 

mgr Masakatsu Yoshida

 

Ewa Podogrocka

Katedra Badań Wschodu UŁ

ul. Składowa 41/43

pok.107

czwartek

14.45

co tydzień 

pierwsze spotkanie

 

 

Obecność na zajęciach uroczych Japonek: Hazuki Kosuge, Youkie Nemura i Misa Takei zmieniła charakter spotkań w semestrze zimowym 2019/2020.  Poza nauką języka i kaligrafią, grałyśmy w grę japońską Fukuwari i uczyłyśmy Algorithmu, japońskiej odmiany aerobiku z zabawnym tekstem i specjalnym figurami. Nasza tradycja wigilijna, w której uczestniczyły po raz pierwszy,  ogromnie podobała się naszym młodziutkim gościom. Prezenty od Świętego Mikołaja wywołały uśmiech radości, a nasze tradycyjne potrawy bardzo smakowały. Wigilię zakończyła kolęda Cicha noc – zaśpiewna zarówno po japońsku jak i po polsku.

Ewa Podogrocka

Sekcja Japońska.jpg

***

Inauguracja zajęć Sekcji Kaligrafii i Języka Japońskiego w dniu 10 października 2019 odbyła się w niezwykle sympatycznej atmosferze  i w  obecności przemiłych Japończyków, którzy przybyli na studia do Polski. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z Polakami i możliwość sprawdzenia znajomości języka polskiego, którego uczyli się w Japonii.

Sekcja Kaligrafii 2019.JPG

Ewa Podogrocka

***

Pożegnanie wolontariuszki z Japonii

Niestety nic nie trwa wiecznie. Spotkanie w dniu 6.06.2019 było ostatnimi zajęciami z Panią Junko Itto , wolontariuszką, która w  roku akademickim 2018/2019 współprowadziła zajęcia języka japońskiego i kaligrafii. Zajęcia prowadzone były w niezwykle profesjonalny sposób i ubarwione pięknymi piosenkami japońskimi co, uwzględniając wykształcenie muzyczne Pani Junko ,było również przeżyciem artystycznym. Z ogromnym żalem żegnałyśmy naszą przemiłą lektorkę, ale z nadzieją, że może wróci do nas jeszcze.

SJJ pożegnanie wolontariuszki 2019.jpg

Ewa Podogrocka

***

 

Tłusty czwartek w Sekcji japońskiej.jpg

Nasza tradycja tłustego czwartku przypadła do gustu naszym gościom z Japonii.

***

 

Kaligrafia japońska.jpg

Sekcja zakładki Kaligrafia5.jpg