japoński online

Sekcja Kaligrafii i Języka Japońskiego postanowiła nie tracić kontaktu z językiem japońskim. Udało mi się włączyć w ten pomysł przemiłe wolontariuszki z Japonii Hazuki Kosuge i Yukie Namura, które po pół rocznym pobycie w Polsce, ze względu na pandemię wróciły do Japonii.

Utworzyliśmy na Skypie Grupę 3rd Generation Uniwersity. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu o godz. 11.00, była to optymalna godzina dla Japonii i Polski, biorąc pod uwagę ogromna różnicę czasową. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna, ubarwiona np kabuto czy origami, a przede wszystkim był to kontakt z żywym językiem.

Niestety nic nie trwa wiecznie, ostatnie zajęcia z udziałem Hazuki i Yukie odbyły się 26.06. była to 9 lekcja. Na szczęście Pan Profesor Yoshida, który w trakcie tych zajęć pełnił rolę bardziej obserwatora, podjął się kontynuacji zajęć online. Zatem dalej spotykamy się na Skypie. Oczywiście Profesor od nas bardziej wymaga, co jest zrozumiałe. Młode Japonki czuły do nas zbyt duży respekt, w końcu uczyły” babcie”.

W załączeniu może niezbyt dobre jakościowo zdjęcia, ale oddają atmosferę zajęć, oraz przykłady materiałów przygotowanych przez nasze wolontariuszki.

Ewa Podogrocka – starościna sekcji

KABUTO.pdf            pytanie Lubię.pdf

25.06. I.jpg

25.06. II.jpg

25.06. IV.jpg

2.07.2020.jpg