Inne

  • Klub Filmowy Trzeciego Wieku

kino mix.jpg

 

  • Kino Przytulne powraca

Kino Przytulne powraca po przerwie w dwóch nowych lokalizacjach - pokazy będą się odbywać w

Domu Kultury "502" (Łódź-Widzew, ul. Sacharowa 18)

oraz na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171/173, aula A3). 

Jest to możliwe dzięki pomocy i wsparciu ze strony obu instytucji, które dowiedziawszy się o problemach lokalowych kina, zwróciły się z propozycją przeniesienia pokazów do ich siedzib. Kino będzie mogło nadal oferować łodzianom unikalny repertuar, bazujący przede wszystkim na  szeroko rozumianej edukacji filmowej (klasyka, dokumenty, pokazy muzyczne, przeglądy monograficzne i tematyczne, filmy biograficzne i turystyczne).

Dom Kultury "502" Łódź-Widzew ul. Sacharowa 18 REPERTUAR

Wydział Filologiczny UŁ ul. Pomorska 171/173, aula A3 REPERTUAR

Serdecznie zapraszamy.

***

 

  • Zapraszamy Państwa do kina SZPULKA Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18)

 

***

  • Klub Koleżeński Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

animatorem zajęć jest Andrzej Łukaszewicz

Klub Koleżeński ŁUTW funkcjonuje już dziesięć lat. Jubileusz dziesięciolecia powołania Klubu obchodzić będziemy w listopadzie bieżącego roku.

Klub zorganizowany został do prowadzenia działalności poza dydaktycznej w formie spotkań koleżeńskich słuchaczy naszego Uniwersytetu.

Siedzibą działalności Klubu zostało Śródmiejskie Forum Kultury w Łodzi, ulica Roosevelta 17. W bieżącym roku Forum Kultury zostało przekształcone w Dom Literatury. Siedziba pozostała bez zmian. Również zasady współdziałania Uniwersytetu z Domem Literatury pozostały niezmienione.

W ciągu minionych dziesięciu lat organizowaliśmy wiele spotkań koleżeńskich, wspólnych zabaw i spotkań dyskusyjnych. Braliśmy także udział w imprezach organizowanych przez Forum Kultury.

W miesiącu grudniu ubiegłego roku uczestniczyliśmy w uroczystym Spotkaniu Wigilijnym połączonym z koncertem  pracowników i studentów Akademii Muzycznej. Karnawał zakończyliśmy Zabawą Ostatkową.

W dniu 26 marca 2013 roku o godzinie 17 będziemy uczestniczyć w Koncercie Pasyjnym w wykonaniu pracowników i studentów Akademii Muzycznej. Ze względu na ograniczoną ilośc miejsc konieczne są wcześniejsze zapisy.

W drugiej połowie kwietnia zorganizujemy ognisko w okolicach Lasu Łagiewnickiego. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

Od szeregu lat Klub Koleżeński organizuje w każdy wtorek o godzinie 16 na terenie Domu Literatury bezpłatne spotkania konwersacyjne pod hasłem „Literatura bez granic". Spotkania odbywają się w języku angielskim.

Zachęcamy do włączenia się w działalnośc Klubu Koleżeńskiego.

Załączamy pozdrowienia

Zarząd Klubu Koleżeńskiego